ИУ Варна извоюва победа в Шумен

21-01-2018 18:59 | BGbasket.com

ИУ Варна победи Шумен като гост с 85-75 в първия кръг от Първата шестица на мъжката А група. Отборите изиграха интересен мач, преминал през доста обрати, но в края варненци показаха по-здрави нерви и си тръгнаха с победата. В следващия кръг те ще посрещнат Берое -2, а Шумен ще гостува на Чавдар Троян.

Шумен започна мача значително по-добре и след няколко минути игра поведе с 18-9. Тимът запази преднина до края на първата част, но тя беше намалена на 5 точки. Домакините останаха напред до почивката, а след силен завършек на първото полувреме направиха двуцифрен аванс при 45-34. След почивката варненци се мобилизираха и направиха серия от 22-4, с която поведоха и запазиха преднина до края на третия период. В началото на последния Шумен за последен път излезе напред в резултата, след което ИУ обърна и остана напред до края на мача.

Николай Георгиев допринесе с 19 точки и 11 борби за победата на отбора си, 17 точки отбеляза Антон Диков, а 12 – Милчо Борисов.

За Шумен по 16 точки вкараха Кирил Кирилов (8 борби) и Манол Тончев (7 борби), а 13 и 6 асистенции записа Виктор Серафимов.