Черноморец спечели оспорван сблъсък с Рилски -2

21-01-2018 18:50 | BGbasket.com

Черноморец започна с победа участието си във втората шестица на мъжката А група. Тимът се наложи като домакин над Рилски спортист -2 с резултат 77-71 след много оспорвана игра през цялата продължителност на срещата. В следващия кръг бургазлии ще се изправят срещу Балкан -2 като гости, а самоковци ще посрещнат ЦСКА.

Рилски взе малка преднина в началото и остана напред в резултата през цялата първа част, но не успя да натрупа сериозна преднина. Тимът запази аванс под 5 точки до почивката, когато водеше с 37-35. Веднага след подновяването на играта Черноморец обърна и на свой ред поведе с 3 точки след 30 минути на терена за 58-55. Интригата се запази до края, като след смени на водачеството домакините влязоха в последната минута с минимален аванс, а нервите им издържаха и те взеха победата.

Стоян Милчев записа дабъл дабъл от 22 точки и 12 борби за победителите, 18 отбеляза капитанът Димитър Найденов, а със 17 точки и 8 борби се включи Емил Димов.

За Рилски Кристиян Колев завърши с 19 точки и 7 борби, Мирослав Васов остана на асистенция от трипъл дабъл с 9 плюс 17 точки и 12 борби, а Адриан Белишки вкара 13 точки.