Берое Стара Загора изпусна за минути победата в Хърватия (видео)

31-01-2018 21:12 | BGbasket.com

Берое Стара Загора не успя да направи важна крачка в Адриатическата лига за жени, и отстъпи с 58-63 при гостуването си на Медвешчак в Загреб.

Българският тим води през по-голяма част от двубоя, но слаби последни минути с доста грешки оставиха успеха за хърватките.

След изключително равностойна първа част, преминала с много смени на водачеството и без някой тим да вземе превес, във втория период всичко тръгна в правилната посока за Берое.

Отлично се включиха всички момичета на Таня Гатева, влезли от пейката, а Медвешчак нямаше никаква подкрепа от резервите.

Домакините рязко свалиха процента на успеваемост и вкараха само 4 точки за цялата втора четвърт.

Така с изключително стабилно представяне, което продължи през цялото полувреме, Берое се оттегли на почивката с аванс от 9 точки - 38-29.

В третата четвърт нещата се обърнаха и старозагорки бележеха по-трудно, за да успеят баскетболистките на Медвешчак да намали само до две точки изоставането си.

Берое обаче не позволи пълен обрат и преди финалната част все още водеше с 5 точки, които поддържаше до средата на последната четвърт.

Тогава Медвешчак направи решителна серия от 10-0, а минута преди сирената вече водеше с точка - 59-58. Домакините получиха и доста спорен фаул след борба под своя кош, след което вече имаха три точки преднина, а още наказателни удари в тяхна полза направиха разликата 4 точки с 20 секунди до края.

Берое опита да атакува под коша във финалните си нападения, но пропусна, а с това остави и победата за Медвешчак със 63-58.

Тиара Банксзавърши с 14 точки и 12 борби за Берое, а Джордан Рейнолдс добави 9 точки, 6 асистенции, 5 борби и 4 откраднати топки. Наградените за Най-добра при жените и при подрастващите момичета в понеделник Виолина Кочева и Гергана Иванова се отчетоха съответно с 8 и 7 точки.

Матея Тадич отбеляза 17 точки за победителките.