Академик оглави Суперлигата за юноши, контузии мъчат ЦСКА

сн. BGBasket.com
01-02-2018 10:47 | BGbasket.com

Академик София взе трета победа в Суперлигата за юноши, след като се наложи с 55-42 над лимитирания от контузии състав на ЦСКА в зала "Румен Пейчев".

"Червените" са без основни четирима играчи - Ивайло Тонев, Анди Франсис, Ангел Димитров и Даниел Лозанов, лекуващи травми. Така Академик имаше доста повече аргументи да си тръгне с победата от София и успя да го стори, въпреки че също не изигра особено добър мач.

Равностойна бе първата част, в която ЦСКА успя да се държи до съперника. Всичко обаче се реши във втория период, когато Академик се откъсна в резултата. В средата на периода гостите вече водеха с 15 точки, а на почивката се оттеглиха при 32-15, след силни минути на Костадин Лазаров. Лазаров вкара 10 от 18-те точки за тима си във втората част, а ЦСКА отбеляза само 4 точки в нея.

През второто полувреме нещата не се промениха особено, като Академик поддържаше преднината си над десетина точки.
Отсъстващите играчи за "червените" си личаха особено в нападение, където ЦСКА просто не успяваше да бележи и му липсваше вариативност.

Реализаторите в двата състава
ЦСКА: Георги Кендеров 12, Николай Стефанов 10, Александър Ангелов 9, Емилиян Грудов 9, Николай Петров 2
Академик: Костадин Лазаров 15, Цветомир Чернокожев 12, Марио Мирчев 9, Камен Пенчев 8, Георги Дамянов 7, Даниел Милчев 4

Тагове: ЦСКА (19), Академик София (19)