Черно море Одесос и НСА с победи в шестицата

03-02-2018 17:11 | BGbasket.com

Черно море Одесос записа нова победа във Втората шестица на женската А група. Тимът се наложи у дома над Асеновец 2005 с 98-62. В следващия кръг варненският тим гостува на Септември 97, а съперникът му приема Шампион 2006.

Началото на мача бе оспорвано, но след това домакините взеха инициативата и на почивката домакините със 17 точки. След паузата те продължиха да контролират събитията на терена и направиха победата си още по-изразителна.

Въпреки че Черно море Одесос не успя да отбележи нито една тройка при петте си опита (Асеновец 2005 има пет успешни стрелби от далечно разстояние), домакините имаха предимство при другите важни показатели. Те овладяха двойно повече борби (52 срещу 26) и асистенции (26 срещу 13).

Най-резултатна за успеха отново бе Юлияна Вълчева, която отбеляза 27 точки. С 23 е Десислава Георгиева, 20 има Илияна Георгиева. 16 вкара Мария Генчева, като тя овладя и впечатляващите 20 борби. Адриана Балтанова прибави 12 точки за победителите.

За Асеновец 2005 Валерия Алексиева отбеляза 15 точки, 12 има Надежда Петрова, а по 10 добавиха Петя Аргирова и Христина Гераскова.

В друг мач от Втората шестица, изигран днес, НСА записа драматична победа като гост на Шампион 2006 с 69-64. В следващия кръг тимът от спортната академия приема Левски, а съперникът му гостува на Асеновец 2005.

Баскетболистките на Цанко Цанков изиграха много силна първа част, която спечелиха с 25-9 и тя се оказа ключова за успеха в мача. В края Шампион 2006 бе близо до пълен обрат, но НСА удържа преднината си.

По 17 точки за победителите отбелязаха Петя Серафимова и Моника Недялкова. С 16 е Мария Светославова (плюс 15 борби), 11 добави Силвия Колева.

За Шампион 2006 Цветелина Димитрова завърши със 17 точки. Деница Петрова отбеляза 16, 13 има Калина Иванова, а с 12 е Елена Димова (плюс 16 борби).