Атлетик удържа Чавдар Троян в София

(сн: BGbasket.com)
04-02-2018 20:11 | BGbasket.com

Атлетик записа втора победа в Първата шестица на мъжката А група, след като победи у дома Чавдар Троян със 70-63. Столичният тим водеше през повечето време на мача, но в края бе близо до това да допусне обрат, след като позволи на гостите да се доближат само на 5 точки.

След този двубой Атлетик е с баланс 2-1, докато за съперника им това е втора загуба от три мача.

В следващия кръг Атлетик гостува на Икономически университет, докато Чавдар Троян посреща Берое -2.

Началото на мача бе много оспорвано и с честа смяна на водачеството, като след десет минути игра домакините водеха със 17-13. През втория период обаче баскетболистите на Николай Хаджиев взеха инициативата и на почивката вече имаха комфортен аванс от 19 точки.

След паузата Атлетик поддържаше преднината си и преди заключителния период тя бе 20 точки. Гостите се вдигнаха на финален щурм в последната част, която започна със серия от 17-2 в тяхна полза. Домакините обаче не допуснаха обрат и удържаха аванса си.

Най-резултатен за успеха бе Михаил Танев с 18 точки. По 14 добавиха Тодор Захариев и Денис Петков.

За Чавдар Троян Любомир Лилов завърши с дабъл-дабъл от 16 точки и 16 борби. Тодор Колев отбеляза 13 точки, 11 има Кирил Райков, а с 10 е Николай Маринов.