ЦСКА остава без грешка във втора шестица

сн. BGBasket.com
04-02-2018 18:37 | BGbasket.com

ЦСКА постигна трета поредна победа във втора шестица на мъжката А група, като се наложи с 87-41 над Черноморец Бургас.

ф записа пореден силнорезултатен двубой, като не остави съмнения за превъзходството си над гостите. "Червените" и Академик София остават без поражение до момента във втора шестица.

На връх 19-я си рожден ден, капитанът на ЦСКА Ивайло Тонев се завърна в групата след няколко седмици пауза заради контузия, но не се появи в игра. "Червените" отново бяха без контузените Анди Франсис, Ангел Димитров и Даниел Лозанов. Черноморец от своя страна пристигна без капитана си Димитър Найденов за срещата.

ЦСКА нямаше особени проблеми и още в първата част дръпна с 14 точки. Две технически нарушения на пейката на Черноморец в началото на втората четвърт допълнително натовариха гостите и разликата малко след това мина 20 точки. Тя продължи да се увеличава и на почивката вече бе 26, а след подновяването на играта бързо стигна и 30.

В бързо темпо, и само едно-единствено прекъсване от страна на треньорите в цялата среща, мачът приключи набързо през второто полувреме. ЦСКА прогресивно увеличаваше аванса си, а в края на срещата Йордан Колев пусна в игра и най-малките в състава.

"Червените" направиха наполовина по-малко грешки и тройно повече асистенции от противника, за да стигнат до победата.
Робърт Георгиев записа 18 точки и 5 борби за победата, Александър Ангелов добави 15, а Николай Стефанов реализира 14.

За Черноморец 12 точки отбеляза Делян Колев, а 11 вкара Стоян Милчев.