Берое -2 остави Шумен единствен без победа

(Снимка: LAP.bg)
04-02-2018 19:16 | BGbasket.com

Берое -2 записа първи успех в първата шестица на мъжката А група, след като се наложи над Шумен с 86-70 като домакин. Така старозагорци оставиха съперника си единствен без победа от началото на втората фаза на шампионата. Берое е с актив 1-2, а Шумен – с 0-3. В следващия кръг старозагорският отбор гостува на Чавдар Троян, а шуменският посреща БУБА баскетбол.

Отборите изиграха равностойно първо полувреме, в което си размениха по една част и разликата на почивката беше минимална – 44-42 в полза на домакините. Мачът се реши през третата четвърт в която Берое направи силна серия и натрупа по-сериозна преднина. Тя скочи до цели 24 точки, но до края на периода съперникът я намали на 19, а до края стопи още няколко точки, но нямаше как да стигне до обрат.

Николай Николов записа 23 точки и 8 борби за победителите, 21 плюс 7 регистрира Евгени Василев, 18 точки и 8 асистенции добави Мартин Раднев, а 17 – Николай Титков.

За Шумен Кирил Кирилов се отчете с 15 точки и 4 борби, а 10 и 5 асистенции записа Виктор Серафимов.