Академик София с безпроблемна втора победа

04-02-2018 19:30 | BGbasket.com

Академик София записа категорична победа със 110-87 като домакин на Рилски спортист -2 във втората шестица на мъжката А група. До момента тимът, базиран в Правец, е с две победи от два мача, а самоковци са последни в класирането без победа и с три загуби. В следващия кръг Академик гостува на Черноморец, а Рилски посреща Видабаскет.

Домакините се откъснаха далеч напред още в началото и през първия период вкараха два пъти повече точки от съперника си за 32-16. На почивката разликата скочи до цели 25 точки и мачът беше предрешен. През второто полувреме Академик запази стабилната си преднина, за да изведе без проблеми мача до победа.

Костадин Лазаров записа 22 точки, 6 борби и 4 асистенции за победителите, 20 точки и 5 борби добави Даниел Милчев, а с 18 точки се отчете Николай Иванов.

За Рилски Мирослав Васов завърши с 26 точки и 6 борби, а 12 вкара Кристиян Колев.