Трудна среднощна победа за Черно море, феноменални 20-20 за Юлияна Вълчева

08-02-2018 22:47 | BGbasket.com

Черно море Одесос се наложи със 63-58 над Левски в първия си мач от двете гостувания в София от втора шестица при жените.

Варненският тим игра късно тази вечер, и отново утре сутринта, още в 10.00 срещу Септември 97.

Юлияна Вълчева направи нов феноменален мач с 24 точки и 21 борби за победителките.

Анна Стоянова с 19 точки и 6 откраднати топки се отличи за Левски.

Черно море имаше крехка преднина почти през целия двубой, но за малко да бъде изненадан в края.

Преди последния период Левски изоставаше с 10 точки - 46-56, но направи фантастична серия от 12-0.

Черно море не успя да вкара кош близо 8 минути, и "сините" поведоха с 58-56, три минути и половина преди края.

Тук обаче свърши и двубоят за Левски, като в оставащото време домакините не успяха от своя страна да се разпишат и след серия от 7-0 за Черно море, в крайна сметка варненки се поздравиха с успеха.