Черно море си тръгва с 2 победи и ново 20-20 за Вълчева

сн. BGBasket.com
09-02-2018 11:49 | BGbasket.com

Черно море Одесос си тръгва с две победи в рамките на малко повече от 12 часа от София.

След като късно снощи се наложи над Левски, тази сутрин Черно море победи и Септември 97 в зала "Триадица" със 75-46.

След 40 минути с 24 точки и 21 борби снощи, днес Юлияна Вълчева бе още по-убедителна за варненки с 24 точки и 27! борби.

Капитанът на гостите регистрира коефициент 46 за победата.

Илияна Георгиева добави 24 точки, 9 борби и 6 асистенции, а Мартина Славчева отбеляза 15 точки.

Ана-Славина Славчева с 19 и Мина Василева с 10 точки бяха най-резултатни за Септември, а единствено Михаела Петрова от останалите им съотборнички вкара повече от един кош.

За Черно море също само пет баскетболистки се разписаха в мача.

По-равностойно бе първото полувреме, в което Септември се държеше на прилична разлика. След почивката обаче Черно море имаше тотално надмощие, а в последната част вече по-опитните състезателки от Варна направиха резултата разгромен.