НСА продължава без грешка в шестицата

10-02-2018 17:20 | BGbasket.com

НСА продължава с доброто си представяне във Втората шестица на женската А група. Тимът спечели у дома срещу Левски с 65-40. Баскетболистките от спортната академия взеха инициативата от началото на срещата и до края не изпуснаха водачеството си.

Това бе четвърти успех за НСА в шестицата, като това е единственият отбор, който все още няма загуба в този етап от шампионата. Поражението бе четвърто за съперника им от пет двубоя.

В следващия кръг НСА приема Септември 97, докато Левски е домакин на Асеновец 2005.

Домакините започнаха ударно мача и след десет минути игра водеха с 20-6. Основното им предимство дойде от играта в подкошието, като само за една част те овладяха 18 борби срещу 9 за съперника. През втория период Левски оказа по-сериозна съпротива на своя съперник и на почивката разликата от 14 точки се запази.

След паузата НСА отново контролираше събитията на терена, а преди заключителния период авансът на тима бе 18 точки. До края тимът поддържаше аванса си и без проблеми спечели.

Най-резултатна за успеха бе Петя Серафимова, която завърши с 16 точки и 12 борби. С дабъл-дабъл е и Мария Светославова, като тя има 14 точки и 12 борби. Моника Недялкова завърши с 11 точки.

За Левски единствената с двуцифрен точков актив е Анна Стоянова с 12 точки.