Академик Бултекс 99 взе 12 точки преднина в Самоков

(Снимка: LAP.bg)
14-02-2018 20:04 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 записа ключова победа като гост на Рилски спортист в първия мач от полуфиналите на турнира Купа България. Пловдивчани победиха с 98-86 в зала „Арена Самоков“ и имат 12 точки аванс преди домакинството си от размененото гостуване, общият резултат от което ще определи единия финалист в турнира.

Така за да стигнат до финала баскетболистите на Асен Николов трябва да победят или загубят с до 12 точки във втората среща, която ще се проведе на 17-и февруари в зала „Сила“. Шансовете на самоковци пък минават през категорична победа с 13 или повече точки.

Гостите започнаха мача отлично и след по-малко от четири минути игра вече имаха двуцифрен аванс, като останаха напред до края на първото полувреме, въпреки че на моменти авансът им падна само до точка. В крайна сметка те завършиха първата половина на мача силно и на почивката водеха с 54-42. Отличен край на третия период за Рилски с 8-1 доведе до едва две точки пасив за тима след него, но съперникът така и не пусна водачеството. Стабилни последни минути на пловдивчани им осигуриха победата и аванса в серията.

Шестима баскетболисти на победителите записаха двуцифрен актив, като 22 точки наниза Димитър Димитров, 21 (4 тройки) добави Васил Бачев, а с 15 точки, 7 борби и 5 асистенции записа Мартин Дурчев. Отборът вкара общо 16 тройки при успеваемост 42%.

За Рилецо Дерек Райт завърши с 16 точки и 7 асистенции, 14 отбеляза Димитър Маринчешки, а по 13 – Травис Тейлър (8 борби) и Йордан Бозов (6 борби).