Асеновец 2005 лимитира Левски до 27 точки

15-02-2018 14:24 | BGbasket.com

Асеновец 2005 спечели като гост на Левски със 54-27 в среща от втората шестица на женската А група, изиграна днес в столичната зала „Румен Пейчев“. Гостите контролираха събитията на терена от самото начало, като до края не изпуснаха аванса си.

Победата бе втора за Асеновец 2005 от четири мача, докато Левски е с баланс 1-5.

Гостите започнаха ударно мача и след първата част водеха с 21-6. Вторият период обаче бе с много ниска резултатност. Той бе спечелен от Левски със 7-4, а на почивката преднината на съперника му бе 12 точки.

След паузата Асеновец 2005 продължи да поддържа аванса си и преди заключителната четвърт вече водеше със 17 точки. Гостите стартираха последната част със серия от 8-0 и до края направиха победата си още по-изразителна.

Най-резултатна за успеха бе Петя Аргирова с 13 точки. Борислава Христова вкара 12, а с 10 е Николета Даракчиева.

За Левски единствената с двуцифрен точков актив бе Анна Стоянова с 10 точки.