Пешич пак забрави Везенков, Барса на полуфинал за Купата

(Снимка: twitter.com)
16-02-2018 22:31 | BGbasket.com

Александър Везенков не се появи в игра за Барселона в първия мач на тима за Купата на Испания.

Барса отстрани Баскония на четвъртфинал след 94-90, а на полуфиналите чака домакинът на надпреварата Гран Канария.

Освен Везенков, новият наставник на Барселона Светислав Пешич не пусна и финландския национал Петери Копонен, както и Фил Преси.

Ограничените минути на Везенков и Копонен пък все повече навеждат на мисълта, че двамата в крайна сметка може да получат разрешение да играят за националните отбори на България и Финландия, които се срещат в предстоящия квалификационен прозорец.

Иначе в голямото дерби на четвъртфиналите резултатът почти през целия двубой бе сравнително равностоен, но Барселона определено водеше играта. Каталунците на моменти се откъсваха с двуцифрен аванс, само за да позволят на Баскония всеки път да се връща в мача.

Дори в последната минута, Баскония пак имаше шанс, но грешки на тима от Витория не му позволиха да стигне поне до продължение.

Гардът на Барселона Хуан Карлос Наваро се превърна във водещия реализатор в историята на турнира с 9 точки в днешния двубой, с което подобри досегашното постижение от 454 точки.

Тома Йортел с 20 точки, Анте Томич с 18 и Пиер Ориола с 14 станаха топреализатори за Барса.

Каталунците категорично превъзхождаха съперника в борбата под коша.

За Баскония 30 точки наниза Торнике Шенгелия.

Тагове: Александър Везенков, Барселона