Берое -2 издържа само четвърт час, БУБА регистрира №17

сн. BGBasket.com
18-02-2018 16:45 | BGbasket.com

Непобедената серия на БУБА Баскетбол продължи и срещу Берое -2, след 100-71 в зала "Триадица".

Старозагорци бяха без един от основните си играчи - Евгени Василев, лекуващ травма в коляното и в ограничената ротация успяха да бъдат равностойни само 15-тина минути.

БУБА от своя страна игра с отлично включване на пейката и доста смени, с оглед и на изтегления мач с Шумен, който тимът ще изиграе в понеделник от 14.00 часа в зала "Универсиада".

Двубоят започна повече от отлично за гостите от Берое, които в средата на първата част вече бяха вкарали 20 точки и водеха с 10, като почти нямаха пропуск в атака. БУБА отговори със серия от 9-0, и след началния период вече изоставаше само с една.

Сценарият се повтори и във втората част, когато пак Берое успя да се откъсне напред, само за да позволи на домакините нова серия от 9-0, за да се стигне до равенство - 35-35.

Нова безответна поредица за БУБА от 10-0 вече обърна нещата в друга посока, и не след дълго авансът стана двуцифрен.
Третата част започна отново със серия за домакините, от 9-0 за две минути, и разликата подгони 20 точки. Въпреки прекъсването на Берое, поредицата в коша на старозагорци продължи чак до 21-2 и вече почти 30 в полза на БУБА.

Последната част бе доиграна повече от по-младите баскетболисти в групата на БУБА, които успяха да се справят доста атрактивно със задачата и да поддържат преднината от трийсетина точки.

Александър Милов и Иван Алипиев приключиха с по 18 точки за победата, 15, плюс 8 асистенции и 7 откраднати топки регистрира Лъчезар Димитров, а Николай Михайлов регистрира дабъл-дабъл с 10 точки и 10 борби. Страхотно включване с 14 точки за 14 минути имаше и Александър Стоименов.

Мартин Раднев и Николай Титков бяха топреализаторите за Берое -2 съответно с 23 и 21 точки.