Балкан -2 измъкна успеха в Самоков

18-02-2018 16:52 | BGbasket.com

Балкан -2 записа драматична победа във втората шестица на мъжката А група. Тимът спечели като гост на Рилски спортист -2 с 84-80. Двубоят премина през много обрати, а до последно победителят не бе ясен. В този мач гостите отново бяха без Радослав Кочев.

Това бе втори успех за „зелените“ в този етап от шампионата, като те имат и три загуби. Съперникът им е на дъното във временното класиране с пет поражения.

В следващия кръг Рилски спортист -2 приема Черноморец, докато Балкан -2 посреща Академик София.

Началото на мача бе оспорвано и с честа смяна на водачеството, като след десет минути игра домакините водеха с 19-17. „Зелените“ обаче заиграха много по-силно през втория период и на почивката имаха аванс от 11 точки.

Рилски спортист -2 обаче започна ударно второто полувреме и преди решителния период се доближи само на точка от своя съперник при 55-56. Драмата продължи и през последната част, като домакините стигнаха до пълен обрат, но Балкан -2 изигра силни финални минути и спечели мача.

Най-резултатен за успеха бе Александър Илиев с 24 точки. Той бе близо и до трипъл-дабъл, след като записа на сметката си още 9 борби и 8 асистенции. Румен Василев вкара 20 точки, а с 19 е Здравко Христов.

За Рилски спортист -2 Николай Гелов завърши с 23 точки и 12 борби. Мирослав Васов добави 22 точки.