ИУ отказа Берое -2 със 128 точки и 16 тройки

04-03-2018 18:59 | BGbasket.com

Икономическият университет продължава с доброто си представяне в първата шестица на мъжката А група. Тимът записа шести успех в този етап от шампионата, след като победи като гост Берое -2 със 128-93. Освен висока резултатност, двата отбора демонстрираха и много точен мерник от далечно разстояние. ИУ вкара 16 тройки, докато съперникът им – 10.

След този двубой варненският тим е с баланс 6-1, докато Берое -2 е на дъното в класирането с една победа от седем срещи.

В следващия кръг Берое -2 гостува на Шумен, докато ИУ приема БУБА баскетбол.

Началото на мача беше сравнително равностойно. Постепенно обаче домакините поеха контрола и след десет минути игра водеха с 31-24. На почивката разликата в тяхна полза бе 14 точки, а през второто полувреме те направиха победата си още по-изразителна.

Петима състезатели на ИУ завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатен бе Милчо Борисов с 29 точки, а с една по-малко е Антон Диков. По 16 точки добавиха Венелин Христов (плюс 10 борби) и Николай Николов. С 10 точки и 10 борби се отчете Ивайло Тодоров.

За Берое -2 с по 22 точки се отчетоха Николай Титков и Евгени Василев. Мартин Раднев направи дабъл-дабъл от 20 точки и 15 борби, а Борис Войков добави 17 точки.