Монтана 2003 направи четири поред и в България

08-03-2018 19:10 | BGbasket.com

След като постигна четири поредни победи в Адриатическата лига за жени, Монтана 2003 записа четвърти успех поред и във вътрешното първенство. Като домакини монтанки не срещнаха никакви проблеми срещу Рилски спортист и се наложиха с резултат 98-65. До момента Монтана е с 5 победи и загуба, а самоковки са последни с 0-6. В следващия кръг баскетболистките на Стефан Михайлов гостуват на Славия, а тези на Борислав Трифонов гостуват на Берое Стара Загора.

Домакините поеха контрол над мача още в началото и много бързо натрупаха голям аванс за 30-12 след един период. Разликата продължи да расте до почивката, а след нея отборите изиграха равностойна трета част, което запази аванса на монтанки. В последните минути преднината на Монтана скочи над 30 точки и мачът бе доигран спокойно.

Дебора Филипова наниза 26 точки за победителките, 13 плюс 9 асистенции и 7 борби добави Мария Желязкова, а с 12 точки завърши Димана Макариева.

За Рилски Радина Живачка записа 18 точки и 7 борби, а 16 и 7 асистенции регистрира Клаудия Пенкова.