Везенков игра при разгром над Звезда, български треньор и счупен кош на двубоя

10-03-2018 00:02 | BGbasket.com

Александър Везенков записа 16 минути за Барселона при разгромната победа над Цървена звезда в 25-я кръг на Евролигата с 88-54.

Българският национал приключи с един кош за две точки, пет борби и една асистенция.

От близо двубоя изгледа българският треньор Тони Дечев, който ще прекара десетина дни в Барселона и ще наблюдава тренировките на каталунците и техния наставик Светислав Пешич.

Лека интрига имаше само в първата четвърт, а на почивката Барса вече водеше с 21 точки. Мачът бе прекъснат точно преди почивката, след като Анте Томич счупи таблото след забивка. Домакините обаче реагираха мигновено и смениха не само таблото, ами поставиха изцяло нов кош. Така паузата трая по-малко от 15 минути и играта бе подновена.

Цървена звезда успя да навакса малко от изоставането си в третия период, но последната част бе катастрофална - 26-5 за домакините, и така се оформи крайният разгром.

Пау Рибас бе най-резултатен за победата с 18 точки, по 16 добавиха и Анте Томич и Петери Копонен. Тайлър Рочести реализира 13 за Цървена звезда.

Тагове: Александър Везенков, Барселона