Една част стигна на НСА срещу Шампион 2006

10-03-2018 17:37 | BGbasket.com

НСА продължава без грешка във втората шестица на женската А група. Тимът записа нова победа в този етап от шампионата, след като се наложи у дома над Шампион 2006 с 53-38. Ключова за успеха се оказа силната трета четвърт.

Победата бе осма за баскетболистките на Цанко Цанков, като те продължават да са единствени без загуба в шестицата. Съперникът им е с баланс 4-3.

В следващия си мач НСА гостува на Левски, докато Шампион 2006 посреща Черно море Одесос.

Началото на двубоя бе много оспорвано, като нито един от двата тима не успя да се откъсне напред с по-сериозна разлика. Гостите водеха с 11-8 след десет минути игра, но на почивката НСА бе напред с 1 точка при 22-21. След паузата тимът от спортната академия напълно доминираше на терена и през третия период вкара 19 точки срещу едва 4 за своя съперник. Това на практика предопредели крайния победител, като в оставащите минути Шампион 2006 не успя да се върне в мача.

Най-резултатна за успеха бе Петя Серафимова със 17 точки. С 12 е Мария Светославова, а 10 има Зорница Найденова.

За Шампион 2006 по 13 точки отбелязаха Калина Иванова и Деница Петрова.