Силна последна част за успех на Черно море Одесос в Асеновград

сн. BGBasket.com
11-03-2018 15:04 | BGbasket.com

Черно море Одесос излезе на второ място във Втора шестица след успех със 72-58 като гост на пряк конкурент - Асеновец 2005.

Черно море вече има пет победи и две загуби до момента, докато Асеновец и Шампион са с по четири успеха.

Двубоят в Асеновград бе изключително равностоен за три части, като никой не успяваше да вземе преднина. Първото полувреме бе изпълнено с обрати, като най-голямата разлика бе 6-7 точки. В третата четвърт играта вървеше кош за кош, а Асеновец имаше точка аванс преди финалния период.

Домакините водеха 7 минути преди сирената, но Черно море направи серия от 12-0, с което отказа съперника.

Силни заключителни минути имаха Юлияна Вълчева и Мартина Славчева, за успеха на варненки.

Вълчева завърши с 20 точки и 12 борби за Черно море, 16 точки и 12 борби добави Илияна Георгиева, а 14 реаизира Адриана Балтанова.

Именно в борбата Черно море тотално надделя над Асеновец, въпреки че направи повече грешки. Гостите не вкараха нито една тройка в мача, но пък реализираха двойно повече наказателни удари.

За Асеновец Валерия Алексиева се отчете със 16 точки, а Христина Гераскова - с 14.