ЦСКА показа характер за успех край морето

11-03-2018 19:02 | BGbasket.com

ЦСКА показа страхотен характер и стигна до победата при гостуването си на Черноморец в Бургас с 87-77.

"Червените" пристигнаха край морето само с 9 играчи, играха основно с 5 и въпреки това взеха шести успех във втора шестица на А група - мъже.

Черноморец започна по-добре двубоя, но Георги Кендеров държеше ЦСКА над водата. Именно той изравни в началото на втората четвърт, откъдето играта тръгна кош за кош.

Симеон Милчев и Ангел Димитров също се изявиха в тази втора част за двата състава, но никой не успя да дръпне напред до почивката.

Третата четвърт бе тази, която наклони везните в полза на ЦСКА. "Червените" я спечелиха с 28-18, за да поведат в един момент с 14 точки.

Черноморец опита да навакса в последната част, но стигна до 7 точки пасив, под който повече не успя да свали.

Георги Кендеров поведе ЦСКА с 30 точки и 11 борби, Ангел Димитров добави 26 точки (6/7 от тройката) и 9 асистенции.
Всички точки без една бяха отбелязани от четирима играчи на "червените".

За Черноморец Димитър Найденов завърши с 27 точки, а Емил Димов добави 16 плюс 10 борби.