Чавдар удари Атлетик и се приближи на победа от него

(сн. BGbasket.com)
11-03-2018 18:59 | BGbasket.com

Чавдар Троян записа победа срещу Атлетик с 82-75 като домакин в мач от осмия кръг на първата шестица в мъжката А група. По този начин троянци се приближиха на победа от днешния си съперник и имат актив 3-5, а Атлетик – 4-4. В следващия кръг троянци гостуват на Берое -2, а Атлетик приема ИУ Варна.

Домакините започнаха мача по-силно и водиха през цялото първо полувреме, като на моменти преднината им стана двуцифрена, но на почивката Атлетик се приближи само на 3. Отлична серия в началото на второто полувреме обаче изстреля Чавдар далеч напред, а след трети период тимът водеше с 61-51. До самия край домакините останаха напред в резултата, като не дадоха шанс на съперника за обрат и спечелиха.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатен с 15 точки беше Николай Маринов, който добави и 6 борби, а по 13 добавиха Любомир Лилов (15 борби) и Филип Каменов.

За Атлетик Ивайло Вучков наниза 23 точки и хвана 7 борби, 7 отбеляза Михаил Танев, а 16 и 9 борби – Тодор Захариев.