Пета победа за Академик София след 40 точки на Чернокожев

11-03-2018 19:59 | BGbasket.com

Академик София записа пета победа във втората шестица на мъжката А група. Като гост тимът победи категорично Рилски спортист -2 с резултат 104-77 и вече има актив 5-2. Самоковци пък продължават да са последни в класирането с победа и 7 загуби до момента. В следващия предпоследен кръг Академик ще посрещне Черноморец, а Рилски ще бъде гост на Видабаскет.

Гостите бяха по-силни още от първата четвърт, която спечелиха с 25-20, като продължиха да водят до почивката, когато резултатът беше 48-44. Отлична трета четвърт за Академик пречупи Рилски и след нея разликата вече беше близо до 20 точки при 76-57. През последните 10 минути гостите направиха аванса си над 20 точки, а до края го доближиха до 30.

Цветомир Чернокожев изведе отбора си до победата с цели 40 точки, към които добави и 16 борби. 20 вкара Георги Дамянов, а 18 – капитанът Красимир Димитров.

За Рилски Кристиян Колев отбеляза 16 точки, 13 добави Даниел Петров, а 12 точки и 6 борби – Николай Гелов.