Балкан -2 взе реванш от Видабаскет за четири поред

(сн. Видабаскет, архив)
11-03-2018 18:30 | BGbasket.com

Балкан -2 записа четвърта поредна победа във втората шестица на мъжката А група. Пред собствена публика тимът от Ботевград победи Видабаскет със 102-91 и взе реванш за загубата от този съперник през миналия месец.

Това бе пета общо победа за баскетболистите на Венцислав Стоев в този етап от шампионата, като те имат и три загуби. Съперникът им е с баланс 3-3, но и два мача по-малко.

След седмица Балкан -2 гостува на ЦСКА, докато Видабаскет приема Рилски спортист -2.

Началните минути на мача бяха сравнително оспорвани, но след това „зелените“ взеха инициативата и след първата част водеха с 33-19. Двата тима изиграха много резултатна втора четвърт, в която домакините поддържаха преднината си и на почивката се оттеглиха при 65-50 в тяхна полза. След паузата играта бе равностойна, като Балкан -2 задържа аванса си и спечели мача.

Всички титуляри на домакините завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатни за успеха с по 26 точки бяха Здравко Христов и Румен Василев, като вторият овладя и 12 борби. Радослав Кочев отбеляза 14 точки, с 13 е Мартин Георгиев, а 10 добави Иван Йолов.

Теодор Николов бе над всички за Видабаскет със своите 35 точки. Юлиян Цветанов вкара 27, а с 14 е Евгени Михайлов.