Шумен остави Берое -2 на дъното

(сн: BGbasket.com)
11-03-2018 18:44 | BGbasket.com

Шумен записа втори пореден успех в първата шестица на мъжката А група. Тимът се наложи над Берое -2 с 98-67 пред собствена публика. Домакините водеха през повечето време на мача, но направиха победата си още по-изразителна след силна последна четвърт.

След този двубой Шумен е с баланс 2-7, докато съперникът им остана на дъното във временното класиране с една победа от осем срещи, но и мач по-малко.

До края на шампионата на Шумен предстои домакинство на Атлетик в последния кръг, докато Берое -2 приема Чавдар Троян и БУБА баскетбол.

Гостите имаха леко предимство в началните минути, но след това Шумен взе инициативата и поведе с 23-17 след първата част. Берое -2 си върна водачеството в началото на втория период, но след това домакините отново поведоха и на почивката преднината им бе 12 точки. След паузата те контролираха събитията на терена и поддържаха двуцифрения си аванс до края.

Най-резултатен за успеха бе Янко Янков с 25 точки. Андрей Иванов изигра много силен мач и завърши със 17 точки и 18 борби. Ростислав Тончев отбеляза 16 точки, Манол Тончев е с 13, а 12 има Милен Чолаков.

За Берое -2 Евгени Василев вкара 20 точки, с една по-малко е Мартин Раднев. Николай Титков добави 16.