Черно море с победа и в София, тежка контузия стресна Шампион

12-03-2018 14:23 | BGbasket.com

Черно море Одесос се поздрави с втори успех от мини-турнето си и след победата в Асеновград в неделя, днес се наложи над Шампион 2006 в София с 59-44 в отложен мач от петия кръг на Втора шестица при жените.

Първото полувреме бе равностойно, но бе помрачено от тежка контузия на капитана на Шампион Калина Иванова. Гардът е със съмнение за скъсани връзки на коляното, след травма в деветата минута от двубоя.

Много силна трета четвърт за Черно море предопредели изхода от срещата. В нея варненки отбелязаха почти толкова, колкото за цялото първо полувреме, а Шампион успя да вкара само 9 точки.

Преди финалната част Черно море водеше вече с 18 точки, пасив, който бе непосилен за домакините.

Юлияна Вълчева записа 12-я си дабъл-дабъл за сезона, със 17 точки и 14 борби. Илияна Георгиева добави 13 точки и пет асистенции.

Цветелина Димитрова отбеляза 15 точки за Шампион, а Елена Димова се отчете с 13 точки и 17 борби. От пейката на тима дойдоха само две точки.