Рилецо разгроми Черно море след серия от 20-0, лидер е

(Снимка: LAP.bg)
18-03-2018 20:31 | BGbasket.com

Рилски спортист оглави класирането в мъжкото първенство, след като се наложи с 91-67 при гостуването си на Черно море Тича в последен мач от 20-я кръг. Битката за първото място в елита отдавна не е била толкова оспорвана до края.

Поражението пък остави варненци на осмата позиция, едва с пет успеха до момента.

Двубоят бе много оспорван и изключително изравнен цели 25 минути, но катастрофални 10-12 минути за Черно море определиха крайния изход.

В последната част Рилецо стигна до серия от 20-0, за да постигне сериозната разлика.

Иначе през първото полувреме домакините по нищо не отстъпваха на носителя на Купата и имаха на няколко пъти преднина, достигаща и до 8 точки. На почивката все още свикващият да играе без Йордан Бозов тим на самоковци имаше две точки пасив - 42-40.

Третият период също вървеше кош за кош, преди да се стигне до невероятен срив в играта на Черно море. Рилски спортист започна да пази много по-активно, варненци не успяваха да организират никаква смислена атака и след две тройки и забивка на Шелдън Джетър започнаха да се пречупват.

Две минути и половина преди края на частта гостите поведоха с 9 и запазиха аванса си с изявите на Дерек Райт.

Николай Грозев вкара един кош в началото на последната четвърт, а след това повече от 7 минути не успя да реализира повече, за вече споменатото 20-0 в полза на Рилски спортист.

Последните минути в двубоя и за двата състава бяха доиграни от по-младите играчи, които оформиха крайното 67-91.

Огромно бе предимството на Рилски под коша, а гостите изпълниха и двойно повече наказателни удари - 22 срещу само 9.

Ужасното замерване на коша на Черно море в последните 15-тина минути доведе до 32 опита за три точки и само 8 вкарани.

Дерек Райт вкара 22 за победата, по 15 добавиха Джетър и Травис Тейлър.

За Черно море Николай Грозев се отчете с 21, Симеон Илиев със 17.