Левски завърши сезона с победа

24-03-2018 14:31 | BGbasket.com

Левски приключи сезона в женската А група с победа. В последния си мач от шампионата тимът се наложи като гост над Асеновец 2005 с 55-45. Ключова за успеха се оказа втората част, която столичният тим спечели с 20-6. Гостите имаха сериозно предимство под коша, като овладяха 67 борби срещу 42 за опонента им. Те обаче направиха и 28 грешки срещу само 9 за Асеновец 2005.

Победата бе трета за Левски от десет срещи, докато съперникът им е с баланс 4-5. До края на сезона обаче Асеновец 2005 трябва да изиграе още един двубой. Утре тимът приема Шампион 2006.

Двубоят започна много равностойно и след десет минути игра домакините имаха минимален аванс от една точка. След това обаче баскетболистките на Калина Попянкова взеха инициативата и след много силна втора четвърт поведоха с 33-20.

След паузата разликата в полза на гостите достигна 18 точки, но преди заключителните десет минути Асеновец 2005 я намали на 14. През последната част домакините стопиха част от изоставането си, но нямаха сили за пълен обрат.

Най-резултатна за успеха бе Деляна Кадиева с 15 точки. Емилия Тенева завърши с дабъл-дабъл от 10 точки и 14 борби. Силно игра и Виктория Койчева, която има 8 точки и 14 борби.

За Асеновец 2005 единствената с двуцифрен точков актив бе Христина Гераскова с 23 точки, като тя добави на сметката си и 13 борби.