Черно море Одесос завърши с четири поред

(сн. BGbasket.com)
24-03-2018 16:45 | BGbasket.com

Черно море Одесос завърши участието си в женската А група с четвърта поредна победа. Като домакини варненки се наложиха над Шампион 2006 с 67-54. Така те завършват втори с актив 8-2, а Шампион е с 4 победи и 5 загуби. Толкова има и Асеновец 2005, като в мач между двата отбора на 25 март ще бъде определен третият в крайното класиране на втората шестица на шампионата.

След оспорвана първа част, през която напред бяха гостите, те имаха преднина от точка. Домакините обаче отвърнаха през втората десетка и на почивката поведоха с 31-25. Много равностойна трета четвърт запази статуквото, а в началото на последната разликата скочи над 10 точки и Черно море изведе мача до победа.

Капитанът Юлияна Вълчева регистрира 21 точки и 15 борби за победителките, 14 плюс 5 записа Мартина Славчева, а 11 точки вкара Екатерина Томова.

За Шампион 2006 с по 18 точки се отчетоха Деница Петрова и Елена Димова (17 борби). Тимът направи 30 грешки в отсъствието на контузения основен плеймейкър и капитан на отбора Калина Иванова.