Будучност е новият шампион в Адриатическата лига за жени

(сн: BGbasket.com)
25-03-2018 20:41 | BGbasket.com

Будучност спечели титлата в Адриатическата лига за жени. На финала в Монтана черногорският тим се наложи над Цинкарна Целе със 71-68. Двата тима изиграха мач, достоен за финал, в който до последно интригата бе жива. Бронзът в турнира бе спечелен от Монтана 2003.

Срещата започна много оспорвано още от началото, като след първата част Цинкарна Целе водеше с 14-12. През втория период нито един от двата тима не успя да се откъсне в резултата, но след силни финални минути на полувремето Будучност се оттегли с преднина от 6 точки на почивката.

След паузата отборите отново поддържаха минимална разлика помежду си, като преди заключителната четвърт черногорският тим имаше аванс от 4 точки. Драмата продължи до средата на последната част. След това Будучност взе инициативата и поведе с двуцифрена разлика, но в края Цинкарна Целе се доближи само на две точки. Кристина Топузович увеличи отново преднината на своя тим на 3 след успешен наказателен удар. Одийра Чидъм можеше да прати мача в продължение, но изпусна тройка в заключителните секунди.

Най-резултатна за успеха бе Николина Бабич с 16 точки. За Цинкарна Целе Ива Слоншак завърши с 18 точки.