Славия взе трета победа в Първа четворка

(сн. BGbasket.com)
28-03-2018 18:43 | BGbasket.com

Славия се наложи повече от убедително над Рилски спортист с 91-64 за третата си победа в Първата четворка при жените.

Двата тима си размениха гостуванията от осмия и единайстия кръг, затова днес "белите" бяха домакин в зала "Триадица".

Рилецо остава без успех в челната група при жените.

След изравнена първа четвърт, след която Рилски дори водеше с 19-17, Славия дръпна на друга скорост и с много силни втора и трета част си гарантира победата. За 10 минути преди почивката "белите" нанизаха 30 точки и се оттеглиха за пауза при 47-36.

Нищо не се промени и в третия период, в който Рилски отбеляза само 11 точки, срещу 23, за да се стигне до огромната разлика. Финалната част се доиграваше, а Славия поведе и с 31 към края ѝ.

Страхотен мач за Славия записа Антония Филипова с 23 точки, 13 борби, 5 асистенции и 5 откраднати топки. Дабъл-дабъл отчетоха и Емилия Янчева и Естер Мичева - 18 точки и 10 борби и 18 точки и 12 борби съответно.

Клаудия Пенкова приключи с 18 точки за Рилски спортист.