Монтана 2003 с втора победа срещу Берое, излезе начело

(сн. LAP.bg)
28-03-2018 20:19 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа втора победа срещу Берое Стара Загора в първата четворка на женската А група. Като домакини носителките на Купа България се наложиха с резултат 78-57, за да запишат шестата си поредна победа. До момента отборите бяха с еднакъв актив, но след този кръг монтанки излязоха еднолично първи във временното класиране със 7 победи и загуба, а старозагорки са втори с 6-2. В следващия кръг на 31-ви март Монтана ще гостува на Рилски спортист, а Берое Стара Загора – на Славия.

Домакините поведоха още от началото на мача и поддържаха малка преднина до края на първата четвърт, след която резултатът беше 20-16. Малко след началото на втората разликата стана двуцифрена, но старозагорки успяха да се задържат близо до почивката, когато изоставаха с 35-41. В страхотна трета четвърт монтанки затегнаха защитата и вкараха два пъти повече точки от съперника си, за да се откъснат с 18 напред. До края стабилната разлика се запази и нямаше изненади.

За победителките Даниела Петева записа 17 точки, 7 борби, 5 асистенции и 4 отнети топки, Димана Макариева добави 15 точки и 9 борби, а 13 отбеляза Христина Иванова.

За Берое най-резултатни с по 16 точки бяха Виолина Кочева (4 асистенции) и Теодора Динева (5 борби).