Приключи сезонът в източната А група за юноши

(сн. BGbasket.com)
30-03-2018 17:29 | BGbasket.com

Вчера завърши първенството на А група за юноши до 19 години, регион изток. В последния мач Берое победи като гост Дунав Русе със 102-79, с което старозагорци си осигуриха второто място, даващо право на домакинство на квалификационен турнир.

Отборът на Тунджа Ямбол вече си беше подпечатал първото място, също с победа като гост над Дунав, в отложен мач миналата седмица (78-80).

Във вчерашния мач Дунав и Берое играха равностойно цяло първо полувреме. На почивката гостите водеха само с 1 точка - 40-41. През второто полувреме обаче те дръпнаха в резултата и взеха победата, която им трябваше, с цели 23 точки. Така изпревариха за второто място, само с 1 точка преднина, отборите на Делфин Бургас и Шумен.

За финалите се класират директно само 4-те отбора участници в Суперлигата за юноши - Академик София, БУБА, Черно море Тича и ЦСКА.