Монтана 2003 без затруднения в Самоков за седем поред

31-03-2018 19:28 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа седма поредна победа в първата четворка на женската А група. Лидерът във временното класиране се наложи над Рилски спортист като гост в „Арена Самоков“ с резултат 94-76. Така те вече имат 8 победи и загуба и продължават да са еднолично начело. Самоковки пък са четвърти с 9 поражения и без победа до момента. В следващия кръг на 3-ти април Монтана посреща Славия, а Рилски спортистБерое Стара Загора.

През първата четвърт домакините се държаха стабилно срещу носителя на Купата и след нея изоставаха само с точка. Монтанки обаче натрупаха по-сериозна преднина в началото на втория период, като на моменти  увеличиха до 15 точки, а на почивката бяха с 12 напред. След подновяването на играта преднината на Монтана стигна границата от 20 точки и се запази стабилна до самия край на мача.

Всички в състава на победителките се разписаха в мача, а най-резултатни с по 16 точки бяха Христина Иванова и Радостина Димитрова, които хванаха и по 7 борби. С 13 точки завърши Дебора Филипова.

За Рилски 18 точки отбеляза Клаудия Пенкова, 14 плюс 6 борби добави Ивана Николова, а с 12 се отчете Християна Николова.