Балкан спечели след драма и много нерви срещу Академик Бултекс 99

(сн. LAP.bg)
01-04-2018 19:52 | Мария Маринова

Балкан спечели дербито на кръга в мъжкото баскетболно първенство срещу Академик Бултекс 99. „Зелените“ победиха своя съперник у дома с 86-76.  Двубоят бе много оспорван и на моменти нервите преобладаваха, а победителят не бе ясен до последно. В този мач Балкан бе без контузения Христо Захариев, докато за тимът от Пловдив в игра не се появи Александър Груев.

Това бе 16-а победа за Балкан, като тимът има и 3 загуби. Съперникът му е с баланс 13-7.

В следващия кръг Балкан гостува на Спартак Плевен, докато Академик Бултекс 99 приема Академик София.

Двубоят започна много оспорвано, като Балкан имаше аванс от няколко точки в началните минути. В средата на частта гостите излязоха напред в резултата след силни изяви на Димитър Димитров. Много бързо обаче домакините отново си върнаха водачеството и след първата четвърт водеха с 22-19.

През втория период играта вървеше кош за кош. В края на полувремето обаче мачът се изнерви. Старши треньорът на Академик Бултекс 99 Асен Николов получи техническо, след като изпусна нервите си, недоволен от съдийско отсъждане. Балкан започна да трупа разлика, която стана двуцифрена, но тройка на Мартин Дурчев преди сирената намали преднината на „зелените“ на 7 точки.

След почивката домакините поддържаха аванса си. Съперникът им се доближи само на 2 точки, но тимът от Ботевград не допусна обрат и преди решителната част водеше с 63-59.  Проблем и за двата отбора обаче бяха натрупаните нарушения на високите играчи.

Това оказа влияние и в заключителните минути Академик Бултекс 99 остана без Станислав Ваклинов и Никола Маравич, които напуснаха за по пет фаула. Мачът се изнерви още повече, след като и Небойша Видич получи техническо заради невнимание при смените и появата на терена на петима чужденци от неговия отбор. Дейвид Хоутън също напусна заради натрупани нарушения, но до края Балкан удържа преднината си и спечели.

Най-резултатен за победителите с 19 точки бе Венцислав Петков. Игор Кесар вкара 13, с 12 е ДиВон Уошингтън, 11 има Павел Иванов, а по 10 добавиха Брандън Фортънбъри и Джордан Калахан.

За Академик Бултекс 99 Димитър Димитров вкара 22 точки, Мартин Дурчев остана с 16, а 13 има Никола Маравич.