Силна последна част срещу Берое изведе Левски Лукойл втори в класирането

(Снимка: LAP.bg)
02-04-2018 20:08 | BGbasket.com

Левски Лукойл излезе втори в класирането в мъжкото първенство, след 78-68 срещу Берое.

В нискорезултатен напрегнат сблъсък, с 28 смени на водачеството и седем равенства, последната четвърт реши изхода.

Двубоят започна със сериозно надлъгване, но и доста брак в действията на двата състава, от чийто действия си личеше се бяха разучили и подготвили за сблъсъка.

Филип Виденов пое инициативата да води Берое напред и старозагорци имаха минимален аванс през първата четвърт.

Серия на гостите от 8-0 им даде преднина от девет в средата на втория период, като Левски я прекъсна след цели четири минути без кош.

"Сините" обаче реагираха със свои девет безответни точки, за да направят пълен обрат.

Оттам до края на полувремето нещата вървяха кош за кош, но Дариус Гарет със забивка с фаул даде аванса от 38-35 за Берое на почивката.

По същия начин, с много надлъгване, продължи играта и в третата четвърт, като никой не успяваше да вземе предимство. В един момент отново изглеждаше сякаш старозагорци се откъсват, след пет аванс, но Левски пак се връщаше и обръщаше до точка-две в своя полза.

11-0 в полза на "сините" за старт на последната четвърт им вдъхна увереност, а пет минути до края на двубоя те вече водеха с 11 - 72-61.

Пропуските тежаха все повече и повече на Берое, който с мъка стигаше до изстреляна към коша на съперника топка в решителните моменти. Гостите вкараха само 10 точки в последната четвърт, което бе крайно недостатъчно да отговорят на Левски.

По 18 точки за успеха реализираха Станимир Маринов и Божидар Аврамов, 14 от пейката вкара Дарил Браянт.

По 14 за Берое отбелязаха Александър Янев, Филип Виденов и Тихомир Желев.