Берое Стара Загора не даде шанс на Рилски спортист

(сн. LAP.bg)
03-04-2018 21:38 | BGbasket.com

След двете поредни поражения Берое Стара Загора се върна на победния път в женската А група. Баскетболистките на Таня Гатева очаквано спечелиха като гост срещу Рилски спортист с 90-52. Тимът от Стара Загора взе инициативата от самото начало на срещата и до края контролираше събитията на терена. Берое имаше предимство по всички показатели, като най-сериозно то бе в борбата под коша – 44 срещу 27.

Победата бе седма за гостите, които имат и три загуби. Съперникът им е последен в класирането с десет поражения.

Само след два дни Берое Стара Загора приема Монтана 2003, докато в петък Рилски спортист е домакин на Славия.

Гостите започнаха много уверено мача и бързо натрупаха двуцифрена разлика, като след десет минути игра водеха с 28-12. Те продължиха да трупат сериозен аванс, който на почивката бе 23 точки. Това на практика сложи точка на спора в срещата, като до края Берое Стара Загора без проблеми направи победата си още по-изразителна.

Най-резултатна за успеха бе Виолина Кочева с 21 точки, като тя отбеляза пет тройки от седемте си опита. По 13 точки добавиха Габриела Костова (плюс 10 борби) и Ралица Нанева. С 12 точки е Карина Константинова, а 10 отбеляза Евгения Нацкина.

Единствената с двуцифрен точков актив за Рилски спортист бе Клаудия Пенкова, която завърши със 17 точки.