Монтана 2003 не се затрудни срещу Славия и продължи серията

03-04-2018 19:41 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа безпроблемна осма поредна победа в първата четворка на женската А група. Като домакини в зала „Младост“ лидерките във временното класиране се наложиха над съперника с резултат 88-56 и продължават да са на върха с актив 9-1. Славистките пък са трети до момента с 4 победи и 5 загуби. Следващият мач на монтанки е на 5-и април като гост на Берое Стара Загора, а Славия ще гостува на Рилски спортист ден по-късно.

Равностойни бяха само първите пет минути от срещата, след които домакините направиха серия от 13-0 до края на откриващия период и се откъснаха далеч напред. Разликата бързо скочи над 20 точки и на почивката вече беше цели 26 при 51-25. Славия успя да се противопостави на съперника си през третата част и я спечели, но разликата остана над 20 точки, а след стабилна последна част Монтана я направи над 30 в крайния резултат.

Всички баскетболистки в състава на победителките играха в мача и с изключение на една се разписаха. Най-резултатни с по 13 точки бяха Димана Макариева (10 борби) и Цветомира Шаренкапова, 12 вкара Христина Иванова, а 11 плюс 8 борби и 5 асистенции – Радостина Димитрова.

За Славия дабъл дабъл от 20 точки и 12 борби направи Естер Мичева, с 16 точки завърши Антония Филипова, а с 11 и 5 борби – Мартина Николова.