Монтана 2003 спечели редовния сезон при жените

(сн. LAP.bg)
05-04-2018 19:49 | BGbasket.com

Монтана 2003 спечели редовния сезон в женската А група. В последния си мач срещу втория Берое Стара Загора носителките на Купа България се наложиха с 82-73 като гости и така и на теория не могат да бъдат изместени от първата позиция. До момента те имат 10 победи и загуба, а старозароки са със 7-4, като до края остават само един кръг и един отложен мач между третия и четвъртия. В последния кръг от редовния сезон Монтана ще посрещне Рилски спортист, а БероеСлавия.

Така вече е ясно и крайното класиране в четворката – първо място за Монтана 2003, второ за Берое Стара Загора, трето за Славия и четвърто – за Рилски спортист. Това означава, че в полуфиналните двойки ще се срещнат Монтана 2003Рилски спортист и Берое Стара ЗагораСлавия.

След много оспорвана първа четвърт резултатът логично беше равен – 16-16. До почивката гостите взеха превес след силни последни минути на полувремето за 40-33. Поредна много равностойна част запази същата разлика и 10 минути преди края, а в оставащото време монтанки не дадоха шанс на съперника си за обрат и си тръгнаха с победата.

Христина Иванова допринесе с 23 точки и 9 борби за успеха на отбора си, 18 плюс 6 добави Радостина Димитрова, а с по 12 точки се включиха Виктория Стойчева и Даниела Петева.

За Берое Виолина Кочева регистрира 15 точки и по 4 борби и асистенции, а 11 вкара Евгения Нацкина.