Рилски спортист взе първа победа в четворката при жените

(сн. BGbasket.com)
06-04-2018 16:19 | BGbasket.com

След серия от десет поредни загуби Рилски спортист записа първа победа в четворката на женската А група. Като домакини самоковки се наложиха над Славия с резултат 75-55 в отложен мач от осмия кръг. Това няма как да промени класирането и Рилски ще завърши на четвърто място с актив 1-10 до момента, а Славия, който е с 4-7, ще бъде трети. В последния кръг от редовния сезон Рилецо ще се изправи срещу Монтана 2003 като гост, а славистките ще гостуват на Берое Стара Загора. Именно така ще бъдат разпределени и двойките в полуфиналните плейофи.

Домакините започнаха мача с отлична серия от 15-4 и запазиха двуцифрена преднина до края на първата част – 22-12. Те останаха напред и до почивката, поддържайки комфортен аванс, за да се стигне до резултат 41-28. Статуквото се запази до средата на третия период, когато със серия от 11-2 самоковки пречупиха съперника си и се откъснаха с 20 точки напред, а до края поддържаха разликата.

Клаудия Пенкова записа 27 точки, 6 отнети топки, 5 борби и 4 асистенции за победителките, 13 вкара Никол Николова, а 11  и 5 борби – Радина Живачка.

За Славия Естер Мичева записа 21 точки и 12 борби, а с 11 плюс 10 се включи Антония Филипова.