Монтана вкара 100 на Рилски спортист

(сн. LAP.bg)
09-04-2018 19:26 | BGbasket.com

Монтана 2003 завърши с победа редовния сезон в женската А група. В последния си мач от шампионата тимът записа очакван успех у дома срещу Рилски спортист със 100-75.

Баскетболистките на Стефан Михайлов контролираха събитията на терена от самото начало и без проблеми спечелиха. Те доминираха по почти всички показатели, като най-сериозна бе разликата в борбите под коша (53 срещу 29) и в асистенциите (42-26). Монтана 2003 завършва с 11 победи и само 1 загуба, докато съперникът му е с баланс 1-11.

До края на редовния сезон остава още един мач, който е утре. В него Берое Стара Загора приема Славия. Той обаче е без значение за крайното класиране.

Монтана 2003 започна мача ударно и още след първата част поведе с 34-18. След това домакините намалиха темпото, но на почивката преднината им все още бе сериозна – 18 точки. След паузата вицешампионът поддържаше комфортния си аванс и без проблеми спечели.

Стефан Михайлов даде шанс за изява на всички свои баскетболистки. Дебора Филипова бе най-резултатна с 21 точки. Със 17 е Христина Иванова, по 14 отбелязаха Даниела Петева и Цветомира Шаренкапова. С 11 е Виктория Стойчева.

За Рилски спортист Моника-Лъки Радойкова бе над всички с 21 точки. Валентина Клисарска вкара 12.