Берое Стара Загора завърши редовния сезон с успех

(сн. БФБ)
10-04-2018 20:00 | BGbasket.com

Берое Стара Загора завърши с победа редовния сезон на женската А група. В последния мач от програмата на първата четворка тимът се наложи като домакин над Славия с резултат 79-43. Така старозагорки завършват с 8 победи и 4 загуби, а столичанки – с 4-8. Именно двата отбора ще се срещнат и в полуфинална серия. Домакин на първата среща отново е Берое, а тя ще се играе на 14-и април (събота).

Баскетболистките на Таня Гатева поведоха още в първите минути, но съперникът не им позволи голямо откъсване през първата част и се задържа близо за 14-17 след края й. До почивката обаче домакините наложиха темпото си и след 20-7 в частта поведоха с 37-21. Те спечелиха убедително и следващите две части, за да направят победата си категорична.

Петя Бояджиева завърши с 14 точки и 5 отнети топки за победителките, Теодора Динева добави 14 точки, 5 борби и 5 отнети топки, а с 11 точки и 9 борби се отчете Александра Петрова.

За Славия с 16 точки, 7 борби и 5 асистенции завърши Стефка Николова, а с 12 точки се включи Естер Мичева.