Монтана 2003 без затруднения в първия плейофен мач

(сн. LAP.bg)
10-04-2018 19:42 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа безпроблемна първа победа в полуфиналната серия от А група за жени срещу Рилски спортист. Отборите се срещнаха в зала „Младост“ и домакините се наложиха с резултат 111-73. Така резултатът в серията, която се играе до три победи, е 1-0 за тях, а мач №2 е утре, отново в Монтана.

През първите пет минути от мача домакините направиха серия от 20-7, но самоковки не позволиха ранно откъсване и се приближиха на 6 точки в края на първия период. Монтана обаче дръпна напред преди почивката, за да натрупа 16 точки аванс до нея. Категорично спечелена трета част от Монтана изстреля тима с 35 точки напред, а до края мачът просто бе доигран.

Всички баскетболистки в състава на победителките влязоха в игра и с изключение на една се разписаха, като най-резултатни с по 18 точки бяха Христина Иванова (5 борби) и Радостина Димитрова (10 борби, 5 борби), а 17 точки и 5 асистенции добави Дебора Филипова.

За Рилски 13 точки и 7 асистенции регистрира Клаудия Пенкова, а 11 плюс 6 борби и 5 асистенции – Моника-Лъки Радойкова.