Монтана 2003 на победа от трети пореден финал

11-04-2018 19:24 | BGbasket.com

Монтана 2003 се приближи на победа от трето поредно участие във финала на женската А група. Във втори полуфинален мач срещу Рилски спортист баскетболистките на Стефан Михайлов се наложиха с резултат 118-68 като домакини в зала „Младост“. Така те поведоха с 2-0 победи в серията и само една ги дели от място във финалната. Третият мач между отборите е в Самоков след седмица, на 18-и април.

Домакините започнаха мача смазващо – със серия от 35-10, която отрано предсказа изхода от него. На почивката разликата беше 24 точки, а след три части гонеше 40 точки, за да се стигне до спокойно доиграване от носителките на Купа България.

Всички в състава на победителките записаха точки в мача и бяха на терена поне по 13 минути. Трипъл дабъл от 15 точки, 11 асистенции и 10 борби регистрира Мария Желязкова, най-резултатна с 21 точки плюс 6 асистенции беше Дебора Филипова, а 14 вкара Габриела Ангелова.

За Рилски спортист Радина Живачка записа 15 точки и 6 борби, 14 плюс 5 добави Наталия Славчева, а 12 вкара Моника-Лъки Радойкова.