Левски Лукойл е на финал в Балканската лига след обрат

(сн. LAP.bg)
14-04-2018 16:58 | BGbasket.com

Левски Лукойл е първият финалист в Балканската лига. На полуфиналите тимът отстрани македонския Блокотехна с 85-81. Отборът на Константин Папазов спечели след силни минути, след като на моменти през първото полувреме изоставаше с 13 точки. В този мач извън групата останаха Деян Карамфилов и Алекс Симеонов.

На финала Левски Лукойл ще се изправи срещу победителя от двойката Рилски спортистБашкими.

Македонският тим започна по-добре мача и много бързо натрупа двуцифрена разлика, като след десет минути игра водеше с 17-16. Отборът на Мариян Илиевски поддържаше комфортния си аванс, но след серия от 10-0 в края на полувремето Левски Лукойл намали изоставането си само на точка преди почивката.

След паузата играта бе много равностойна, а преди заключителната четвърт Блокотехна водеше с 4 точки. Баскетболистите на Константин Папазов заиграха много по-добре в оставащите минути и поведоха с 6 точки. Съперникът им опита да си върне водачеството, но българският тим удържа аванса си.

Много силен мач за победителите изигра Божидар Аврамов, който завърши с 26 точки. Станимир Маринов добави 19.

За Блокотехна най-резултатен бе Шакир Смит с 21.