Берое Стара Загора взе първия рунд срещу Славия

(сн. LAP.bg)
15-04-2018 19:42 | BGbasket.com

Берое Стара Загора спечели първия мач от полуфиналната серия на женската А група срещу Славия. Като домакини баскетболистките на Таня Гатева се наложиха с резултат 107-68. Така резултатът е 1-0 победи, а утре е мач №2 отново в зала „Общинска“ в Стара Загора.

Гостите започнаха със страхотна серия от 14-4, което затрудни Берое в началото, но разликата бързо беше стопена и в края на първата част домакините поведоха с 24-20. Старозагорки направиха серия от 22-5 през втората част, а на почивката разликата беше 13 точки при 52-39. Старозагорки спечелиха третия период с 16 точки разлика и сложиха точка на спора, а през последната част остана просто да бъде оформен крайният резултат.

Всички 11 баскетболистки, влезли в игра за победителките, се разписаха, а най-резултатна с 24 точки беше Теодора Динева, която добави 6 борби и 5 асистенции. Габриела Николова добави 19 точки, а с 15 и 6 асистенции се включи Виолина Кочева.

За Славия по 16 точки отбелязаха Стефка Николова и Естер Мичева, а с 14 плюс 7 се отчете Емилия Янчева.