Везенков не игра при драматична загуба на Барселона

(сн. twitter.com/fcbbasket)
15-04-2018 21:23 | BGbasket.com

Барселона записа драматична загуба в испанското първенство. Тимът отстъпи като гост на Уникаха със 78-80. Двата тима играха на приливи и отливи, като двубоят премина през много обрати. В заключителните секунди обаче домакините показаха по-здрави нерви и спечелиха. Александър Везенков бе в групата, но не влезе в игра.

След този двубой Барселона е с 19 победи и 9 загуби, докато съперникът му е с баланс 17-11.

Каталунците започнаха по-уверено мача и поведоха със 7 точки. Уникаха обаче отвърна със серия от 8-0 и след десет минути игра водеше със 17-16. Подемът в играта на домакините продължи и през втория период. Те напълно контролираха събитията на терена и на почивката водеха със 17 точки.

След паузата Барселона показа коренно различно лице. Тимът заигра много по-добре и преди решителната четвърт стигна до равенство при 55-55. Последваха оспорвани минути, като двата отбора често си разменяха водачеството. Драмата се запази до последно, а половин минута преди края резултатът отново бе равен. Джеймс Огъстин изведе Уникаха напред с 2 точки 12 секунди преди сирената. До края каталунците не успяха да се разпишат и загубиха.

Най-резултатен за победителите бе Сасу Салин с 16 точки. За Барселона с по 14 завършиха Анте Томич и Петери Копонен.

Тагове: Барселона, Уникаха, Александър Везенков