Тежка загуба за Кливланд на старта на плейофите

(Снимка: Gulliver/GettyImages)
16-04-2018 10:07 | BGbasket.com

Кливланд записа тежка загуба в първия си мач от плейофите в Източната конференция на НБА. Тимът отстъпи у дома на Индиана с 80-98. „Кавалерите“ започнаха много лошо срещата и още след първата част изоставаха с 14-33. Въпреки това, те успяха да се върнат в мача но след силна последна четвърт съперникът им спечели. Най-резултатен за победителите бе Виктор Оладипо с 32 точки. За Кливланд с 24 точки, 12 асистенции и 10 борби завърши Леброн Джеймс.

В другия мач на Изток Бостън постигна драматична победа срещу Милуоки със 113-107 след продължение у дома . „Келтите“ поводеха с 99-96 при оставащи 0.5 секунди преди края на мача. Тогава обаче Мидълтън вкара феноменален кош и прати срещата в добавено време, което Бостън спечели с 14-8. Ал Хорфърд отбеляза 24 точки и овладя 12 борби за победителите. За Милуоки с 35 точки и 13 борби се отчете Янис Андетокумбо.

В Западната конференция Оклахома победи Юта у дома със 116-108. С основен принос за успеха бяха Пол Джордж (36 точки и 7 борби) и Ръсел Уестбрук (29 точки, 13 борби и 8 асистенции). За Юта с дабъл-дабъл от 27 точки и 10 борби завърши Донован Мичъл.

В другия мач, изигран тази нощ Хюстън измъкна трудна победа срещу Минесота със 104-101. Ключова роля имаше Джеймс Хардън, който бе под пара и вкара седем тройки, като отбеляза общо 44 точки. За Минесота най-резултатен с 18 точки бе Андрю Уигинс.